Барселона победи с 81:72 (18:19, 13:18, 29:15, 21:20) Байерн Мюнхен като домакин в петия мач от четвъртфиналната серия между двата състава в Евролигата. Така след 3:2 успеха в плейофите каталунският гранд се класира за Финалната четворка на турнира, където ще се изправи срещу друг испански тим - Реал Мадрид на полуфиналите. Барселона, който е сребърен медалист от миналия сезон, за последно спечели Евролигата през 2010 година, а Байерн отново не успя да стигне до топ 4.

В другата полуфинална двойка в Белград (Сърбия) един срещу друг ще се изправят настоящият шампион Анадолу Ефес (Турция) и победителят от серията между Олимпиакос на Александър Везенков и Монако, които утре ще изиграят петия сблъсък по между си.

В Барселона домакините изиграха по-слабо първо полувреме и изоставаха с 18:19 след 10 минути и с 31:37 след втората четвърт. Със серия от 14:5 след почивката баскетболистите на Барселона обърнаха до 45:42 в средата на третата част, а преди последната четвърт водеха с 60:52. До края на срещата испанският тим имаше превъзходство и не допусна Байерн отново да вземе инициативата.

Най-резултатен за Барселона беше Николас Лапровитола с 26 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Никола Миротич завърши с 20 точки и 5 борби за успеха. За Байерн Мюнхен с 18 точки и 4 борби се отличи Отело Хънтър.