Без голямата си звезда Дирк Новицки американският Далас Маверикс, шампион на НБА за 2011 г., загуби предсезонната си контрола срещу Барселона с 85:99. Според информациите германският баскетболист е пропуснал срещата с 16-кратните испански шампиони заради проблеми с коленете.

34-годишният Новицки има три седмици за лечение преди старта на сезона в НБА. Дори трудната победа над АЛБА (Берлин) с 89:84 в събота показа, че немецът все още е много важен играч за Маверикс. "Миналата година имах пак проблеми с коляното и те дойдоха от неправилното ми възстановяване. Исках да играя, но реално нямаше как, обясни германецът пред журналистите след края на мача. Но контролите не са място, в което трябва да рискуваш болното коляно".

Пийт Майкъл и Хуан Карлос Наваро вкараха по 19 точки за Барселона, като до почивката авансът на домакините беше едва 2 точки. Със силна трета част, която спечелиха с 32:16, 17-кратните първенци на Испания авансът им стана в началото на четвъртата 18 точки. За гостите от Далас центърът Крис Камън вкара 15, Дарън Голисън добави 14, а ветеранът Елтън Бранд завърши с 10.

Преди началото на сезона в НБА на 30 октомври треньорът на Далас Рик Карлайл заведе тима си на турне в Европа, по време на което бяха изиграни мачовете с АЛБА и Барселона. Първият мач на Маверикс за сезона в НБА е срещу Лос Анджелис Лейкърс.