Баскетболният Барселона се наложи при домакинството си на Обрадойро със 100:76 (30:22; 25:18; 25:14; 20:22) в двубой от XVI кръг на испанското първенство.

Везенков се включи в срещата от резервната скамейка, като престоя на терена общо 20 минути и записа срещу името си 13 точки (2/4 за две точки и 3/4 от зоната за три точки), 1 борба, 1 асистенция и 1 открадната топка.

Александър Везенков: Специално на младите искам да кажа никога да не се отказват!

Играчът на Барселона вече се утвърди като лидер на националите

Хуан Карлос Наваро беше най-резултатен за каталунците - 18 точки, а Анте Томич и Джъстин Доелман добавиха съответно по 15 и 11 точки.

Шейн Уитингтън реализира 20 точки за гостите, а Дейвидас Дулкис добави 16 точки.

Баскетболистите на Барселона контролираха събитията на терена още от първия съдийски сигнал, като с всяка изминала минута увеличаваха преднината си.

Победа за Барселона и Александър Везенков

Победа за Барса и Везенков

Успешно начало на годината за тима

Всичко в двубоя бе решено още преди началото на заключителните десет минути, след като каталунците водеха с 26 точки - 80:54, а в последната четвърт домакините намалиха темпото, но и това не промени нищо.

Последният съдийски сигнал прозвуча при 100:76 в полза на Барселона.