Баскетболистите на Барселона разгромиха със 72:58 гостуващия тим на Реал в първи четвъртфинал от Евролигата.

Испанското дерби се игра в препълнената зала „Палау Блауграна”, реваншът в Мадрид е в четвъртък. Играе се до две победи от три мача.

Шамонд Уилямс наниза 23 точки за успеха на Барса, резервата Михалис Какиузис добави 19. Водещият реализатор на каталунците Хуан Карлос Наваро не успя да отбележи нито една точка снощи.

За гостите Луис Бълок вкара 19 точки.

Реал поведе с 20:17 във втората четвърт, но тогава се разигра Уилямс, който вкара три последователни тройки и на полувремето Барселона водеше с 34:26. Най-голямата разлика в мача бе 4 минути преди края, когато домакините дръпнаха с 64:44.

В най-оспорвания мач от четвъртфиналите Макаби се наложи с 87:78 над Олимпиакос в Тел Авив.

Звездата на израелския отбор Никола Вуйчич завърши срещата с 23 точки, 7 борби и 5 асистенции. За гостите от Гърция гардът Тайс Едни се отличи с 20 точки.