Барселона победи с 73:62 Реал (Мадрид) и по този начин нанесе първо поражение на "белия балет" от началото на сезона в Евролигата.

Яка Лакович бе най-полезен за победителите, след като вкара 14 точки, спечели 9 борби и направи 7 асистенции. Джанлука Базиле добави 13 точки за "блаугранас". Алекс Акер наниза 7 важни точки за каталунците в последната част и то в момент когато Реал (М) бе наваксал изоставане от 19 точки и дори водеше в резултата с 59:56.

Фелипе Рейес вкара 16 точки за мадридчани, а Луис Бълок добави 14. Лакович и Базиле изведоха Барса до водачество 34:15 в средата на втората част, но залагайки на зонова защита Реал се върна в мача. Добра игра на Рейес и тройка на Керим Тунчеръ доведе до 59:56 в полза на гостите 7 минути преди края.

Възходът на мадридчани не продължи дълго, а Лакович и Акер комбинираха за 11 от точките при серията 15:0 на Барселона, която осигури победата на каталунците.

В другия мач от Група "С" Брозе Баскетс (Бамберг) допусна пето поредно поражение при гостуването си на Фенербахче, като турците се наложиха с 79:77.

Германският шампион дори в един момент водеше с 63:55, но така и не успя да задържи преднината си и допусна турците да направят обрат и да спечелят срещата.