Испанският гранд Барселона върна плейофната серия от Евролигата срещу ТАУ Керамика в Каталуния, след като тази вечер победи като гост тима на Душко Иванович с категоричното 84-63.  Така Барса изравни резултата до 2-2 победи, а решитения мач номер 5 от четвъртфинала ще бъде в "Palau Blaugrana" в Барселона.

Яка Лакович беше най-резултатен за победителите с 15 точки, Джанлука Базиле добави 13, а Хуан Карлос Наваро, Дейвид Андерсен и Ерсан Илясова приключиха с по 11 за успеха на Барса.

Игор Ракочевич наниза 21 точки, Пит Майкъл добави 14, а Тиаго Сплитер се отличи с 12 при поражението на ТАУ Керамика.

Мачът вървеше по-добре за домакините едва до края на второто полувреме, когато ТАУ водеше с минималното 41-40. Последва много силна трета четвърт за Барселона спечелена от гостите за 70-54 след 30 минути игра. В псоледната четвърт тимът воден от испанския национа Хуан Карлос Наваро увеличи преднината и спечели с крайното 84-63.