Баскетболният тим на Барселона е на път окончателно да си отмъсти на ТАУ Керамика за загубения финал в Liga ACB през миналия сезон. Късно снощи каталунците се наложиха с 85-67 насред "Palau Blaugrana" в столицата на автономната испанска провинция Каталуния. Така тимът на Хави Паскуал поведе с 2-1 успеха в серията, като решитения мач номер 4 е в четвъртък вечер отново в Барселона.

Най-резултатен за победителите бяха Ерсан Илясова и Джанлука Базиле с по 19 точки, а Хуан Карлос Наваро и Дейвид Андерсен се отличиха с по 10 за успеха.

Пабло Прихиони наниза 12 точки, Серхи Видал добави 11, а Игор Ракочевич се отличи с 10 при поражението на ТАУ, който все още е актуалния шампион на Испания.

По-рано през сезона Барселона отстрани съставът от Витория на четвъртфиналите в Евролигата в 5 мача. Впоследствие по време на Финалната четворка на турнира в Берлин каталунците останаха трети, побеждавайки в малкия финал гръцкия Олимпиакос.