Балкан сложи край на един от най-тежките сезони на Берое в последните години. Ботевградчани спечелиха мач номер 3 от четвъртфиналите на НБЛ с 82:67 и продължават в полуфиналите. Балкан ще се изправи в битка за място на финала срещу Левски Лукойл, като първият мач е в София на 4 май. Другият полуфиналист ще бъде излъчен в битка между Рилски спортист и Академик Пловдив, които започват серията си на 5 май в Самоков. Играе се до три победи от пет срещи.

Въпреки умората от участието във Финалната четворка на Балканската лига и тежкото пътуване до Израел, старозагорци започнаха по-добре мача и поведоха след 10 минути игра. Умората обаче се оказа голяма и домакините отвърнаха на удара, за да поведат на почивката. Момчетата на Любомир Минчев не се отказаха и показаха зъби и след почивката, но силите им не стигнаха за обрат. Това бе последният мач начело на Берое за бившия национален селекционер.

Отличен мач за Балкан изигра Давонте Джордан, който завърши с 20 точки. Божидар Аврамов добави 16 точки, а Крис Минков - 12. 12 вкара Крис Минков, а с 9 точки се отличи Станимир Маринов. Мача заради травма пропусна Сияни Чеймбърс.

За Гостите с 20 точки завърши Кейлъб Бишъп (9 борби), а 16 вкара завърналият се след контузия Павел Маринов. С 12 се включи Седариан Рейнс. Мача отново пропуснаха Николай Стоянов, Костадин Лазаров и Кей Джей Фейгън.