Балкан започна плейофите в НБЛ с разгромна победа. Защитаващият титлата си тим от Ботевград разби Берое с 94:58 (31:9, 22:14, 19:14, 22:21) в мач №1 от четвъртфиналната серия между двата тима.

Огромните липси в отбора на Берое повлияха сериозно върху представянето на тима в днешния двубой. Аут от ротацията на наставника Любомир Минчев бяха ключови фигури като Николай Стоянов, Павел Маринов, Кей Джей Фейджин и Брейди Роуз, като единствено за последния имаше надежди, че би се появил в игра, но това така и не стана реалност.

В състава на Йовица Арсич липсваха стрелеца Крис Минков и крилото Тауан Ейджи.

Мач №2 е в събота от 19:00 часа в Стара Загора, като форматът на серията е две победи от три мача.

Двубоят премина изцяло под диктовката на "зелените", които още след първите 10 минути поведоха с 22 точки разлика.

Божидар Аврамов вкара 22 точки и хвана 8 борби за победителите.

Дарко Балабан завърши с 20 точки и 7 борби, а Давонтей Джордан отбеляза 12 точки.

За Берое Джими Гавин отново беше най-добрият със 20 точки и 6 асистенции, Дамян Минков приключи с 13 точки, а Михаил Комбаков вкара 11 точки и грабна 6 борби.