Балкан (Ботевград) спря негативната си серия от две загуби в Националната Баскетболна Лига. Момчетата на Йовица Арсич постигнаха успех при гостуването си на Черно море Тича във Варна с 86:72 (19:13, 21:24, 28:14, 16:21) в среща от петия кръг на шампионата на България.

Победата е втора за сезона за ботевградчани, които се изкачват до четвъртата позиция във временното класиране с актив от 2 победи и 2 загуби. Варненци прекъснаха серията си от две последователни победи и допуснаха трета загуба през настоящата кампания.

Академик (Пловдив) с нова победа в Балканската лига

Надви TFT Скопие

Дебют за Балкан направи новото попълнение Сияни Чеймбърс, който вкара 9 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка за 15 минути. Мачът за ботевградчани пропусна плеймейкърът Станимир Маринов, който все още се възстановява от операция.

Снимка 509375

Давонтей Джордан беше най-добър за победителите с 20 точки и 7 борби, Тауан Ейджи добави 14 пункта и 7 овладени топки за 18 минути игра, Дарко Балабан се разписа с 13 точки, 8 борби и 4 асистенции, Димитър Димитров оформи "дабъл-дабъл" от 11 точки и 10 борби, а Крис Минков се разписа с 10 точки и 7 асистенции.

За Черно море нов силен мач изигра Георги Боянов, който се отчете с 24 точки, 8 борби, 4 асистенции и 4 отнети топки. Александър Милов допълни с 12 точки и 4 борби от пейката на варненци.