Балкан (Ботевград) спечели третия си мач от група "B" на ФИБА Къп. Българският отбор победи турския гранд Бешикташ.

Балкан се наложи със 74:71 в зала "Атаклар Арена" в Истанбул. По този начин българският състав продължава към Топ 16 на втория по сила турнир на организацията.

Рилски спортист и Балкан вече знаят програмата си за ФИБА Къп

Самоковсци са домакини, ботевградчани ще пътуват до Истанбул

Божидар Аврамов даде начало на срещата с първата си тройка в мача за 0:3 в полза на Балкан. Ботевградчани направиха цели четири грешки в първите пет минути, които доста попречиха на резултатността им. В самия край на частта Блакмън наниза тройка със сирената, за да вдигне разликата до 12 точки - 21:9 след първите 10 минути.

Балкан откри резултата във втората четвърт с хубав кош на Тауан Ейджи, но в ответната атака Маркел Джонсън също се разписа от средно разстояние за 23:11. Въпреки чудесния Шенгюн, ботевградчани намираха начини да държат разликата под 10 точки - 31:23. Тази част приключи при резултат 37:27 в полза на Бешикташ.

Балкан прекъсна победната серия на Рилски спортист

"Зелените" се наложиха със 76:71 в Самоков

Турският гранд отново покачи разликата в резултата на 12 точки в първите минути на третия период, но Балкан се завърна на 7 точки дефицит чрез тройка на Димитър Димитров и забивка на Ейджи - 41:34. Бешикташ спря серията на българския отбор в самия край на частта и резултатът преди последните 10 минути бе 57:48 в полза на турците.

Последната част започна чудесно за Балкан. Комбинация между Аврамов и Балабан и тройка на гарда на българския тим отново върнаха разликата до две точки - 66:64 с 3 минути до края. След това Балкан си върна преднината чрез изключително важна тройка на Чеймбърс за 69:71 и само 22 секунди на таблото. Турците пропуснаха отворена тройка в следващата си атака, а Аврамов бе фаулиран при 4 секунди до края. Той вкара един от двата опита и подсигури поне продължение на тима си - 69:72. Шенгюн вкара лесни две за 71:72 и последва таймаут за Балкан при 2 секунди на часовника. Аврамов бе фаулиран и при заставането си на наказателната линия не сбърка за крайното 74:71.