Плеймейкърът на българския национален отбор по баскетбол Ибрахим Джабер ще запише за втора поредна година участие в плейофите на италианския елитен шампионат. Иби и неговият Лотоматика Рома завършиха на второ място в редовния сезон с 19 успеха и 10 поражения и на четвъртфиналите на първенството ще срещнат 7-ия Анджелико Биела.

В днешния последен кръг от редовния сезон "римляните" победиха като домакини в зала "ПалаЛотоматика" Канту със 77-64. Джабер записа 25 минути на терена, за които реализира 13 точки, овладя 7 борби и направи 5 асистенции. Най-резултатен за Лотоматика беше Андре Хътсън с 14 точки, а Луиджи Датоме се отличи с 12 за успеха.

Кевин Пикни вкара 21 точки, докато Сундиата Гейнс и Ерве Туре се отличиха с по 11 при поражението на Канту.