Българският национал Ибрахим Джабер бе най-резултатен за Лотоматика Рома при успеха на тима тази вечер с 85:71 над гостуващия Ховентут (Бадалона) в мач от група C на II кръг на Евролигата, съобщи sportal.bg. Победата е първа за тима от италианската столица след старта на тазгодишното издание на най-силния европейски клубен турнир.

Американският гард с български паспорт наниза 17 точки, направи 2 асистенции, отне 2 топки и овладя 1 борба за успеха. Иби беше 6/7 (85%) при стрелбата за 2 точки, 1/3 (33%) от тройката и 2/2 (100%) от линията на наказателния удар, завършвайки с коефициент на полезно действие от 16 пункта.

Сани Бечирович реализира 15 точки, а Андре Хътсън се отличи с 10 точки за успеха на Лотоматика Рома.

Британският национал Попс Менса-Бонсу реализира уникален "дабъл-дабъл" от 23 точки и 14 борби, Брейси Райт добави 14 точки, а Ернандес-Сонсека се отличи с 11 при поражението на Ховентут.

Тимът на Ясмин Репеша нямаше особени проблеми през по-голямата част на двубоя. Все пак срещата се движеше равностойно до края на първото полувреме. Лотоматика обаче пое иницитивата в третата четвърт и така след 30 минути игра имаше убедителна преднина за 68:51. В последната четвърт гостите опитаха обрат, но силите им не стигнаха за нещо повече от поражение с 14 точки разлика.