Българинът с френски паспорт Илиян Евтимов, който играе за тима на Елан Шалон, стана шампион на Франция по баскетбол за мъже. На финала Елан Шалон победи Льо Ман с 95:76 и спечели общо трети трофей през този сезон, след като преди това грабна Купата на федерацията и Купата на Франция. По този начин по-малкият от двамата братя Евтимови и съотборниците му записаха имената си в историята, като станаха едва вторият отбор в местното първенство, който успява в рамките на една година да спечели три титли.

Илиян игра 35 минути като титуляр и бе втори по резултатност с 15 точки, като добави към статистиката си още 2 борби и 2 асистенции. Блейк Шийлб завърши с 20 точки, 10 борби и 5 асистенции за победителите и беше избран за "Най-полезен играч" във финала.

Този успех има още по-голяма стойност за Елан Шалон, тъй като златните медали във Франция дават директна квота за участие в груповата фаза на Евролигата.

Илиян може да играе за националния ни отбор, но досега не е получавал повиквателни. По-големият му брат Васил беше в състава на "Левски" през този сезон. Центърът игра за България на европейското първенство в Полша.