Женският национален отбор на България по баскетбол загуби третата контролна среща срещу тима на Аржентина, играна в Правец. Възпитаничките на Хосе Мария Бусета отстъпиха с 53:60 (22:15, 9:13, 14:16, 8:16) точки. Българките водеха през първите две части, като гостенките успяха да изравнят - 24:24 в 16-та минута.

Срещата се реши в последната част, която България загуби с 8:16 точки. Нашите момичета играха слабо като особено отстъпваха в борбата под кошовете въпреки ръстовото си превъзходство.

За домакините се отличиха Жаклин Златанова с 13 точки и Даниела Петева с 12 точки. За Аржентина с по 13 точки завършиха Сандра Павон и Андреа Бокет. Вера Перостийска и Радостина Славова-Нанева пропуснаха двубоя. Това е пета загуба за България в шест контролни мача от началото на подготовката за европейските квалификации.

България гостува на Гърция за две контроли в събота и неделя.

Европейските квалификации започват на 13 юни с гостуване на Испания. Следва домакинство на Швеция в Правец на 20 юни и гостуване на Германия на 23 юни. Квалификациите продължават с две срещи в Правец - на 27 юни с Румъния и на 30 юни - с Испания. На 7 юли нашите играят в Швеция, на 11 юли имат мач в Правец срещу Германия, а на 14 юли затварят цикъла с гостуване на Румъния.