Българският национален отбор по баскетбол за мъже загуби втората си квалификационна среща за Европейското първенство в Испания догодина. Възпитаниците на Росен Барчовски отстъпиха като гости на силния тим на Полша с 68:75 пред около 4500 зрители в зала "Влоцлавек" (в отделните части 12:15, 14:26, 20:19, 22:15), след като показаха две различни лица в двубоя.

Националите започнаха слабо и още до почивката домакините натрупаха сериозен аванс, достигнал дори до 15 точки. Почивката дойде при 41:26 в полза на поляците, а след нея баскетболистите ни подобриха значително играта си и бяха равностойни на съперника, но в крайна сметка успяха само да намалят аванса им до 7 точки в края на мача.

Най-резултатни за тима ни бяха капитанът Тодор Стойков, завършил с 25 точки и Филип Виденов - с 16.

По този начин тимът ни вече има една победа и една загуба и дели 2-3 място с Украйна в класирането на група "А". Украинците надделяха над Швеция като домакин с 66:61 и след поражението във Варна също се върна в играта. Във вторник националният ни отбор играе и третата си квалификационна среща - тя е срещу "тре крунур" отново в двореца на Културата и спорта в морската ни столица.

стартови състави:

България: Тенчо Банев, Юлиян Радионов, Филип Виденов, Георги Давидов, Тодор Стойков

Полша: Розшук, Плуга, Войчик, Дилевиц, Козарек