България загуби първия си мач от Група F на световните квалификации по баскетбол. Националите ни отстъпиха пред Финландия с 80:82 в драматичен двубой в "Арена Ботевград".

"Лъвовете" загубиха контрол над мача в третата четвърт, а след това дадоха всичко от себе си и бяха близо до това да сътворят обрат, но съвсем малко не им достигна в края.

Освен всичко друго гостите бяха далеч по-ефективни в стрелбата, особено в тази от далечна дистанция, откъдето вкараха 14 тройки от 31 опита.

Барселона без Везенков разгроми Макаби

Финландецът Петери Капонен отбеляза 20 точки и няма да играе в Ботевград

Станимир Маринов вкара най-много за България - 18 точки, докато Александър Везенков остана с 16, но при слаба стрелба - 4/13. Павел Маринов завърши с 15, а Александър Янев се включи стабилно от пейката с 9 точки, 6 борби и 2 асистенции.

Героят за финландците се казваше Анти Канерво. Гардът завърши с 18 точки, но 10 от тях дойдоха в ключов за развоя на срещата момент в третата част. Канерво наниза 5/6 от далечна дистанция.

Снимка 307792

Джамар Уилсън пък вкара 20 точки и даде 7 асистенции, капитанът Шон Хъф добави 14, а Ерик Мърфи остана с 10. Лошата новина за гостите бе контузията на ветерана Туука Коти, който въобще не влезе в игра след почивката.

В понеделник България гостува на Исландия.