Националният отбор на България по баскетбол загуби от състава на Литва с 69:84 в последната среща от група D на Еврошампионата в Полша. Двата тима се оттеглиха на почивка при равен резултат 41:41.

Литовците поведоха през първата четвърт и поддържаха минимална преднина, която в края бе 3 точки за 25:22.

През втората част съперниците ни увеличиха аванса си, но тройка на Тодор Стойков и атрактивна забивка на Роуланд донесоха равенство 33:33 (6.10 минути преди почивкаката).

Две минути по-късно (4.10преди края на частта) българите сътвориха обрат и поведоха в резултата след кош на Деян Иванов.

Последва неспортсменски фаул на Мачиулис и Роулънд увеличи аванса.

Третата четвърт започна с превес на българите, който поведоха с 6 точки - 47:41 след две тройки на Тодор Стойков. Те запазиха аванса си до последната минута на частта. Тогава Делиникаитис изведе на два пъти своите с точка и така нашите губеха с 55:56 преди последната част.

В последните 10 минути на мача момчетата на Пини Гершон бяха догонващи при минимална преднина на съперника. Националите ни се бориха през цялото време за да обърнат нещата в своя полза, но за съжаление не успяха. За 5 лични нарушения играта напусна капитанът Тодор Стойков.

Най-резултатен за българите бе Роуланд с 18 точки, Тодор Стойков добави 16, а Деян Иванов завърши с 11.