България завърши с победа участието си на Универсиадата в Белград и утвърди доброто си представяне в състезанието.  Студентският ни тим се наложи над състава на Германия със 77-72 в спора за седмото място. Така момчетата на Тити Папазов изпълниха поставената цел - да влязат в осмицата на турнира.

В днешния мач отборите на България и Германия си поделиха превъзходството. През първото полувреме българите демонстрираха добра игра и натрупаха преднина от 8 точки за 45:27.

След почивката германците взеха инициативата и намалиха пасива си с 11 точки, което ги върна в мача, върна и надеждите им за успех. Българите обаче успяха да запазят преднината си и да се поздравят с победата.

Най-резултатен за нашите бе Чавдар Костов с  22 точки, от които 6 тройки. Асен Великов добави 15, а  Крум Дойчинов направи дабъл дабъл - 12 точки и 14 борби.

За германците Лука Щайгер и Яник Фреезе завършиха с по 12 точки.