Женският национален отбор по баскетбол записа поражение в квалификациите за Евробаскет 2019, отстъпвайки пред европейския шампион Испания с 42:92.

Срещата се игра в столичната зала "Универсиада". Тимът ни се държа равностойно в първите минути на мача, но след това не успя да намери противодействие на своя съперник.

Снимка 323139

В следващия кръг, на 15-и ноември, България гостува на Украйна, а Испания посреща Холандия, напомня bgbasket.com.

Особено след паузата Испания показа, че спечелването на европейската титла през лятото не е било случайно. Тимът изигра много силна трета част, която спечели с 26:10, с което на практика предреши изхода на мача.

Снимка 323135

В заключителната четвърт мачът се доиграваше, а гостите направиха победата си още по-изразителна.

Христина Иванова, Диана Войнова и Димана Макариева отбелязаха по 8 точки за България. Най-резултатна за Испания бе Лаура Николс с 14 точки. По 13 имат Марта Шаргай и Асту Н'Дур. С 11 е Кристина Овиня.