България записа загуба от Турция с 67:68 точки в драматичен мач. Това бе среща от първия кръг във втората групова фаза на европейското първенство по баскетбол за жени до 20 години в София.

Момичетата на Тина Димитрова започнаха силно мача, в 4-та минута водехме с 16:3, спечелиха първата част с 27:19, но във втората отстъпиха с 9:16 и на полувремето водеха само с една точка 36:35.

През второто полувреме играта бе равностойна. В 22-та минута Димана Георгиева напусна за пето лично нарушение, което ни се отрази в защита. Тя завърши само с 3 точки. В 30-та минута България водеше с 3 точки - 53:50. Срещата се реши в последните минути.

Пет минути преди сирената имаше равенство - 58:58. В последните минути се стигна до голяма драма. Според треньорката Тина Димитрова момичетата не са изпълнили поставените им тактически задачи.

Фаталната грешка е била, че момичетата са се заблудили от таблото, след като тройка на Лиляна Илиева бе записана впоследствие като две точки, но на таблото имаше равенство - 66:66. Всъщност обаче резултатът бе 65:66.

Последваха две точки за Турция, а 4 секунди преди края Екатерина Димитрова вместо да стреля от тройката, проби под коша, бе фаулирана и изпълни два точни наказателни удара. Така България в крайна сметка загуби с една точка - 67:68.

Най-резултатни за България бяха Жаклин Златанова с 25 точки, Екатерина Димитрова добави 11. За Турция Бахар Каглар с 23 точки. Днес България играе с Италия от 18.15 часа в зала "Христо Ботев".