Националният отбор на България по баскетбол за мъже разгроми състава на Кипър със 103:61 в мач от турнира за Наградата на София.

След силна игра на капитана Тодор Стойков, който бе на терена през първите 20 минути и завърши с 13 точки, от които 3 тройки , нашите запазиха лидерството си в двубоя и методично увеличаваха преднината. Българите бяха точни в нападение и прецизни в защита, което им донесе и разгромния успех срещу гостите от Кипър.

Треньорът Пини Гершон не пусна в игра Филип Виденов и Стефан Георгиев, за да ги запази за днешния сериозен сблъсък с Черна гора. Наставникът даде почивка и на Тодор Стойков през второто полувреме на срещата с Кипър.

Тогава пък добре се включи Станислав Славейков, който отбеляза 12 точки. Толкова записа и Димитър Ангелов.

Националите ни излизат днес от 20.45 часа срещу Черна гора, който победи след продължение Беларус с 95:89.