Юношеският национален отбор на България до 18 години постигна драматична, но сладка победа над Исландия с 77:76 и е сред осемте най-добри отбора на Европейското първенство в Дивизия "Б".

Стратегическа победа на младите баскетболисти над Грузия

Българите запазиха шансовете си за първата осмица

Момчетата на Маноел Марков се нуждаеха от победа над островитяните и успех на Хърватия над Беларус. Те губеха до последната минута на мача, но Ивайло Тонев отбеляза победния кош 55 секунди преди края. Отличната защита при последните атаки на исландците осигуриха успеха.

Иван Алипиев вкара 30 точки и спечели 12 борби. Той игра превъзходно в третата част, вкарвайки 16 точки. Това бяха най-силните минути на българите в мача, когато те се завърнаха в един, изглеждащ като загубен мач.

Ивайло Тонев отбеляза 15 точки, а Кръстан Кръстанов и Евгени Василев записаха по 9 точки. Лъчезар Димитров беше много активен. Той наниза 7 точки, но и открадна 6 топки и направи 4 асистенции.

Хърватия победи Беларус с 73-67 и осигури мач на българите срещу Великобритания утре, 4-ти август от 13:45 часа.