Айзая Томас вкара рекордните за плейофи в кариерата си 53 точки и измъкна победата на Бостън Селтикс над Вашингтон Уизърдс с 129-119. "Келтите" поведоха с 2-0 победи в серията.

За излъчване на победителя бяха изиграни пет допълнителни минути, в които домакините имаха пълно превъзходство и отбелязаха 15 точки срещу 5 на Уизърдс. Томас наниза 9 от тях. Айзая вкара 18 пъти от 33 опита от игра и 12 от 13 от линията за наказателни удари.

Ал Хорфорд добави 15 точки, а Джае Граудър и Ейвъри Брадли по 14 точки.

Хюстън с разгромна победа в Сан Антонио

"Ракетите" водеха с 30 точки на почивката

Гостите направиха изключително силна първа четвърт, след която поведоха с 42-29. Те допуснаха да бъдат застигнати в началото на третата част за 67-67, но бързо вкараха 14 безответни точки.

Бостън обърна резултата и поведе 7 минути преди края с 102-99, но Уизърдс излязоха отново напред с 104-110. "Келтите" изравниха за 112-112, но Ото Портър изведе гостите с едни гърди  32 секунди преди края за 114-112. В следващата атака Томас вкара два наказателни удара. Той беше фаулиран от Марчин Гортат. В последните секунди Уол и Бийл изпуснаха стрелби за гостите, което се оказа фатално.

В продължението Кели Уобър вкара тройка за гостите, но след това Томас беше неудържим.

Третият мач е в четвъртък в столицата на САЩ, Вашингтон.