Айзая Томас вкара 33 точки ден след смъртта на 22-годишната си сестра Шина, но не можа да предотврати домакинската загуба на Бостън Селтикс от Чиакго Булс с 102-106. Осмият отбор от Източната конференция поведе на първия в плейофната серия на НБА.

Джими Бътлър отбеляза 30 точки и спечели 9 борби за победителите. Боби Портис завърши с 19 точки, а Ал Хорфърд записа 19 точки, 8 асистенции и 7 борби за Бостън. Мачът се реши в последните секунди, като двата отбора се гонеха в резултата през цялото време.

Във Вашингтон домакините победиха Атланта с 114-107 благодарение на рекордните в плейофи 32 точки на Джон Уол. 15 отях бяха в решителната трета част.

Снимка 288886

Джеймс Хардън вкара 37 точки за разгромната победа на Хюстън Рокетс над Оклахома Сити с 118-87. Рекордьорът по брой „трипъл-дабълс" Ръсел Уестбрук остана „само" с 22 точки, 7 борби и 11 асистенции.

Хардън завърши с 9 асистенции и 7 борби. През второто полувреме превъзходството на Хюстън беше смазващо - 59-33.