Аржентина, Испания и Ангола си осигуриха участие в осминафиналите на световното първенство по баскетбол в Япония.

В мач от група "А" олимпийският шампион от Атина 2004 Аржентина победи Венецуела с 96:54 (39:21) и с три победи в предварителната група от три мача си осигури предсрочно класиране за осминафиналите.

В среща от група "Б" отборът на Ангола победи Нова Зеландия с 95:73 (49:32) и също с актив от 3 победи в 3 мача се класира предсрочно за осминафиналите.

Тимът на Испания също се класира за осминафиналите на световното първенство по баскетбол за мъже, побеждавайки Германия с 92:71 в Хирошима.

Междувременно баскетболистите на Сърбия и Черна гора постигнаха първа победа на Световното първенство по баскетбол в Япония след победа над Ливан със 104:57 (30:18, 25:15, 24:10, 25:14) в среща от група "А". До момента световните шампиони имаха две загуби - от Нигерия и Франция.

Първите минути отново бяха кошмарни за "плавите", след като абсолютните аутсайдери от Ливан водеха с три точки - 12:9 и 15:12 в залата в Сендай. След това обаче възпитаниците на селекционера Драган Шакота заиграха според възможностите си и се поздравиха с първи успех в Страната на изгряващото слънце.

Най-резултатен за сърбите бе Дарко Миличич с 20 точки, а Огньен Ашкрабич завърши с 14. Фади ел Хатиб с 12 и Брайън Бехера Фегали с 11 бяха топреализатори за ливанците.

Следващите срещи на световните шампиони са срещу Венецуела в сряда от 8:00 ч. българско време и Аржентина в четвъртък в 7:00 ч.