Олимпиакос загуби от АСВЕЛ (Франция) с 57:74 (12:14, 13:18, 20:23, 12:19) и ще играе за третото място на предсезонния турнир на Евролигата в испанския град Валенсия.

Българският национал Александър Везенков влезе като резерва в началото на втората четвърт за Олимпиакос и завърши с 6 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 20 минути игра. Френският тим поведе с 32:25 на почивката и до края на мача доминираше.

За АСВЕЛ най-резултатен беше Алерик Фрийман с 14 точки, а за Олимпиакос се отличи Октавиус Елис с 12 точки.

Вторият полуфинал е между домакините от Валенсия и Байерн Мюнхен (Германия). Победителите от двата мача днес ще играят утре на финала, а загубилите излизат в спор за третото място.

Сашо Везенков: Олимпиакос е точното място за развитието на Александър