Пловдивският Академик постигна нова победа в Националната баскетболна лига. След загубата от Черноморец преди седмица, днес "студентите" надвиха убедително Спартак (Плевен) на свой терен с 87:58.

Пловдивчани доминираха през цялото време, като голямата разлика се получи още през първото полувреме.

Успехът е четвърти за Академик, като тимът има и три поражения. "Студентите" в сряда ще гостуват на шампиона Балкан в Ботевград. Спартак остава на дъното в класирането с шест загуби до момента. В следващия кръг плевенчани приемат Ямбол.

Най-резултатен с 15 точки и 9 борби за домакините бе Томислав Минков. По 14 точки вкараха Робърт Георгиев и Антъни Гуджино, а 12 точки добави Мартин Сотиров.

За Спартак над всички с 24 точки бе Николай Маринов, който спечели и 8 борби. Любен Пасков завърши с 10 точки и 7 асистенции.

Александър Везенков:  Никога не съм бил в по-добра форма, така че ми остава единствено да започна да говоря с играта си

Александър Везенков: Никога не съм бил в по-добра форма, така че ми остава единствено да започна да говоря с играта си

"Няма значение кой играе и кой не - когато отборът бие, всички са доволни"