Лукойл Академик е на една малка крачка от грандиозен за българския клубен баскетбол успех. Тази вечер „студентите" спечелиха първия си четвъртфинален двубой от турнира Еврочалъндж срещу словенския КРКА Ново место като гости със 78:72.

При нов успех в реванша на родна земя, Академик ще намери място във Файнъл Фор. Нашите започнаха по-колебливо и изоставаха след първата част, но до полувремето дръпнаха с 41:38.

В началото на третата четвърт играчите на Йовица Арсич поведоха с цели 11 точки, но треньорът на КРКА направи някои промени и словенците отново доведоха резултата само до 3 точки в полза на Академик - 50-47. В крайна сметка 10 минути преди края столичани изоставаха с 56:54.

В последната част обаче Академик показа манталитет на победител и след няколко обрата и смяна на водачеството обърнаха нещата в своя полза. Публиката на домакините пък, явно недоволна от развоя на срещата засипа площадката с различни предмети, като треньорът на българите Арсич дори бе ударен.

При успех и във втория мач, шампионите ни ще осигурят място във Файнъл Фор. При победа на КРКА ще има трети мач.