Академик Бултекс загуби като гост от Башкими с 81-94 (18-23, 23-28, 19-29, 26-14), но запази шансове за класиране за финалната четворка на Балканската лига.

Баскетболистите на Монтана с важна победа срещу Берое

Момичетата от Северозапада почти си осигуриха първото място в редовния сезон

Пловдивчани изоставаха значително, но в последната четвъртина намериха нужния ритъм и успяха да намалят щетите. След 30-а минута разликата в поза на косоварите беше достигнала 25 точки. Момчетата на Асен Николов заздравиха защитата и вкараха 5 тройки в заключителната част.

Федерик Стъц беше трудно удържан в подкошието и завърши с 20 точки за домакините. Арън Мос добави 19 точки, Миакиле Тмушич - 17 точки.

За българите най-резултатен беше Васил Бачев с 19 точки, 15 от които от тройки. Александър Груев се отчете с 16 точки, а Митко Димитров с 14 точки.

Реваншът е следващата сряда в пловдивската зала "Колодрума" от 18:30 часа.