Академик Бултекс 99 продължава победната си серия в Балканската лига. Пловдивчани се наложиха над гостуващия Пея от Косово с 85:75. Това бе пети успех за българския тим.

Отборът на Асен Николов срещна затруднения в течение на мача, но след силна втора четвърт стигна до победата.

Шестима баскетболисти на домакините завършиха с двуцифрен актив, като Шакир Смит бе най-резултатен с 18 точки и 7 асистенции. Васил Бачев добави 14 точки, отбелязвайки 4 от 12-те тройки за отбора си, Кнежевич се отчете с 13 точки, Тенчев и Боуен вкараха по 11, Обрад Томич завърши с дабъл-дабъл от 10 точки и 15 борби.

Новият американец в Пея Найджъл Джонсън бе най-резултатен в мача с 26 точки за Пея, Джордан Мартин и Дрилон Хажризи вкараха по 13.

Академик (Пловдив) нямаше проблеми срещу Влазня за четвъртата си победа в Балканската лига