Пловдивският Академик Бултекс разгроми като гост в Косово местния Башкими със 105-65 (27-12, 18-28, 30-12, 30-13). Това е първа победа за българския тим в настоящото издание на Балканската лига.

Днипро се подсили за мача с Левски Лукойл с гигант, играл в НБА

Кирило Фесенко впечатлява с габаритите си

Момчетата на Дарко Костич поведоха с 15 точки след първата четвърт за 27-12. Домакините наваксаха изоставането си и на почивката резултатът на почивката беше 45-40 за Академик.

Мачът се реши в третата четвърт, спечелена с 30-12, с което последните минути само се доиграваха.

За българския отбор се отличиха Дейшон Найт и Младен Виткович с по 19 точки. Питър Олисемека направи "дабъл-дабъл" с 16 точки и 14 овладени борби. Никола Вуйович добави 14 точки и 11 борби, а Васил Бачев наниза 10 точки, За Башкими най-резултатен беше Джордан Капс с 20 точки и 16 борби, а Газали Макаски завърши с 15 точки.

Следващия вторник, 13 ноември ще се играе българското дерби в турнира между Академик Бултекс и Берое.