Наставникът на Барселона Шави сподели емоциите си след победата над Леванте с 3:2 в мач от Ла Лига.

"Първото полувреме изобщо не се получи. Отборът изглеждаше уморен както психически, така и физически. Мачът в четвъртък даде своя ефект. Но имахме много по-добро второ полувреме.

Постигнахме целта си, защото работихме и вярвахме в успеха до последно. Голът на Люк де Йонг ни даде много. Той е страхотен професионалист и го заслужава.

Много труден мач, много напрегнат. Те не решиха проблема с подаването на топката напред, но тези три точки са златни.

Барселона победи Леванте с 3:2 в Ла Лига

Барселона обърна Леванте с гол в добавеното време

Поредна победа за Барса

Един от ключовите моменти е спасяването на Тер Стеген, а другият е голът на Люк. Детайли като тези в крайна сметка определят резултата. Играчите положиха много усилия.

Нашето първенство е много трудно. "Реал" практически не губи. Те имат трудни мачове, също като нас. Ако загубят точки в следващите мачове, може би ще можем да повярваме в нещо повече", каза старши треньорът на Барселона.