Барселона не показа никаква милост към третодивизионния Уеска в реванша за Купата на краля. Каталунците излязоха без по-голямата си частот титулярите. Вбесени от нулевото реми срещу Хетафе през уикенда, те разгромиха противника си с 8:1 и с общ резултат 12:1 се класираха за осминафиналите в турнира.

Педро беше точен на три пъти през първото полувреме, вкарвайки в 20, 26 и 43-ата минута. До почивката още два добавиха Серхи Роберто в 29-ата и Иниеста в 39-ата.

Головата фиеста продължи, макар и с по-малък интензитет и след почивката. Нови три попадения в мрежата на Уеска вкарах Адама Траоре /74, 78/, както и Рамирес /83/. Накрая резервите на Барса все пак се смилиха над своя гост и го оставиха да отбележи почетно чрез Морено в 86-ата минута.

Алмерия пък отстрани Бетис в друг 1/16-ина финал, след като го победи и в реванша, сега с 2:1 /Мичел-59, Сонго-75 за домакините, Перки-78 за гостите/. Така след 4:3 в своя полза и в първата среща се класира напред.