Барселона ще играе срещу Атлетико Мадрид на четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля на Испания. Каталунците победиха с 4:0 като гост Елче в мача реванш и по този начин продължават напред в турнира с общ резултат 9:0.

Старши треньорът на Барселона Луис Енрике даде почивка на всички от титулярите, а за сметка на това голяма част от юношите получиха възможност за изява и се възползваха от него.

Барселона имаше надмощие в мача от самото му начало. Резултатът беше открит в 21-та минута, когато Жереми Матийо стреля от фаул от около 23 метра и изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ерера.

Каталунците удвоиха своята преднина в 40-та минута, когато Серхи Роберто отправи диагонален удар от границата на наказателното поле на Елче.

Мунир Ел Хадади спечели дузпа за Барселона в 42-та минута, след като бе спънат в наказателното поле. Наказателният удар бе реализиран от Педро в 43-та минута.

Четвъртият гол за Барселона падна в добавеното време на мача, когато Дъглас Перейра центрира в наказателното поле на Елче, където Адриано засече топката с глава и я изпрати във вратата на Ерера.