Старши треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола прие повече от мъжки поражението от Реал (М) с 0:1 снощи. По този начин тимът му загуби шанса да триумфира с Купата на краля в Испания, а освен това Пеп записа първо поражение от "белия балет", макар и след продължения.

"Честитя трофея на съперника. Няма какво да го обсъждаме - винаги е по-добре да спечелиш, отколкото да загубиш. Всеки отбор може да играе както си иска. Има съдия, който решава. Сега, след загубата, ако коменирам съдията ще е оправдание, следователно търсене на извинение. Единствено искам да поздравя Реал (Мадрид).

Всеки можеше да спечели, но спечели Реал. Бяха по-добри през първото полувреме, а ние по-добри през второто. В тези мачове печели по-разумният отбор.Възхитен съм от нашата публика, както и от играта на отбора през второто полувреме", коментира Гуардиола.

Той бе категоричен, че тимът му ще надигне глава, за да спечели титлата и да потърси реванш от Реал в Шампионска лига.

"Остава малко от сезона и трябва да се съсредоточим. Нужно е да надигнем глави, защото в събота играем срещу Осасуна, защото титлата е много близо. След това ще се готвим за Шампионската лига", каза още Гуардиола.