Нападателят Пако Алкасер се появи на терена като резерва за Барселона при победата с 2:0 над Виляреал на чужд терен. Той асистира за първия гол в мача, дело на Луис Суарес. Второто попадение вкара Лионел Меси. Алкасер говори пред медиите след срещата от Ла Лига.

"Много съм щастлив от победата. Барса спечели 3 много важни точки. Опитах да се възползвам от минутите, които ми даде треньорът Ернесто Валверде. Бяхме по-свежи през второто полувреме.

Не поведохме благодарение на мен, а на целия отбор, всички направиха добър мач. Имаме най-добрите нападатели в света, винаги могат да направят разликата. Искам да играя повече, надявам се добрата ми форма да продължи.

Меси с 525 гола? Нямам думи! Меси е уникален, няма по-добър от него", каза Алкасер.