Ще намери Барселона играта си през второто полувреме.

Картон за Фернадо за спречкване с Бускетс.

45+3′

Работа за Гонсалес Гонсалес. Играчите на двата отбора се спречкаха, след като Меси тръгна да се разправя с Диего Карлос.

45+1′

Де Йонг беше изведен зад защитата на Барселона, но загуби топката. Оказа се, че има засада.

45′

Три минути добавено време.

41′

Жоан Жордан за пореден път отнема топката на Меси. Кике Сетиен не изглежда доволен.

39′

Груб фаул на Жерар Пике.

38′

След спирането на играта Севиля владее повече топката.

36′

Артуро Видал изчисти с глава след остро центриране от корнер.

30′

Почивка за освежаване.

26′

Регилон направи груб фаул срещу Меси.

25′

Вацлик изпусна топката, но негов съотботник успя да изчисти в малкото поле.

23′

Вацлик спаси удар от фаул на Меси.

21′

Жл Кунде изби топката с глава пред голлинията след фаула на Меси. Домакините слагат футболист в помою на вратаря.

20′

Фаул срещу Меси на границата на наказателното поле отдясно.

11′

Жул Кунде стрля по земя от границата на наказателното поле. Тер Стеген се разтегна, но топката излезе с малко в аут.

9′

И двата отбора залагат на много подавания.

3′

Луис Суарес нанесе първия удар в мача. Топката беше хваната лесно от Вацлик.

1′

Започна поредният важен мач в Примера Дивисион.

Пабло Перес Мончу

Късно снощи завърши кръг №29 в Примера Дивисион след победата на Реал (Мадрид) срещу Валенсия с 3:0. Днес започва 30-ия рунд и в него ще мерят сили третият и първият - Севиля и Барселона.

Това се очертава като един от най-трудните мачове на каталунците в преследване на поредната титла. Барселона има 64 точки, с 2 повече от вечния съперник Реал (Мадрид). Севиля е с 51 точки и иска да не губи темпо в битката за квота за Шампионската лига.

За каталунците ще отсъстват контузените Серхи Роберто и Френки де Йонг. Самуел Умтити е наказан след получен глупав жълт карто срещу Леганес.

Севиля е любимата жертва на Лионел Меси, който е отбелязал 37 гола от 36 мача срещу днешните домакини. Аржентинецът се очаква да отбележи гол №700 в кариерата си.