Барселона победи с 2:0 японския Висел Кобе в приятелска среща за "Ракутен къп". В състава на домакините попаднаха бившите звезди на каталунците Андрес Иниеста и Давия Вия, както и юношата Сержи Сампер.

Снимка 435983

Източник: Twitter

И двата гола бяха дело на Карлес Перес, който е юноша на тима и играе във втория отбор. 21-годишният футболист откри резултата в 59-ата минута след двойно подаване с Малком.

Снимка 435987

Източник: БГНЕС

В 86-ата минута отново Перес бе точен след асистенция на друг юноша - Гийем Жайме.

Снимка 435988

Феновете на каталунците отново имаха възможност да видят Иниеста и Вия в игра - макар и с друг екип. И двамата започнаха срещата като титуляри и бяха заменени на полувремето. Сержи Сампер игра цял мач.

Томас Вермален става съотборник на Иниеста и Вия

Белгиецът ще пордължи кариерата си в Япония

Ернесто Валверде заложи на схема 4-4-2. В атака за каталунците започнаха Рики Пуч и Антоан Гризман, в средата действаха Рафиня, Ракитич, Бускетс и Коядо. Пред Тер Щеген бяха Алба, Лангле, Араухо и Семедо. Всички те бяха заменени на почивката с изключение на Рафиня, който игра до 54-ата минута. През второто част в игра се появиха Нето, Френки де Йонг, Тодибо, Карлес Аленя, Сержи Роберто, Самуел Умтити, Гийем Жайме, Усман Дембеле, Карлес Перес и Малком.