Барселона спечели на "Камп Ноу" двубоя си със състава на Леванте, в срещата между двата тима от 4-ия кръг на испанското футболно първенство.

Каталунците се наложиха с 4:1, след голове на Бартра, Неймар и Меси (разписал се на два пъти). Почетното попадение за гостите реализира Касадесус.

Луис Суарес и Андрес Иниеста получиха почивка за днешния сблъсък. Още по-интересното бе, че в отсъствието на Канибала, Луис Енрике заложи на четирима нападатели: Лионел Меси, Неймар, Мунир Ел Хадади и Сандро Рамирес.

Даниел Алвеш се завърна в стартовия състав след възстановяване от контузия.

Ето и състава на каталунците, с който те започнаха тази вечер: Тер Щеген, Корея, Масчерано, Бартра, Алвеш, Бускетс, Ракитич, Мунир, Сандро, Неймар, Меси.

През първата част попадения не паднаха като с основна вина за това бяха бранителите на Леванте, сравнително лошият старт, който записа Меси, както и липсата на опит у някои от титулярите на "блаугранас".

Мунир и Сандро до такава степен желаеха да се разпишат в съперниковата врата, че на моменти сякаш не виждаха, че имат и друга опция в полето на съперника, освен просто да стрелят.

Само 5 минути след почивката нещата започнаха да се нареждат за домакините, като Меси даде пас като по конец на Бартра, който с лекота връчи предимството на "червено-сините".

Още 6 минути след това иначе записващият не особено убедителен двубой Неймар се възползва от неразбирателство в съперниковата отбрана и удвои преднината на състава си.

След точно час игра бразилският ас на каталунците бе съборен в наказателното поле и арбитърът сигнализира, че правилата са били нарушени. Зад топката от бялата точка застана Меси, който не сгреши - 3:0.

В 66-ата минута обаче Тер Щеген допусна поредна неточност в действията си за сезона, от която по най-добрия начин се възползва Касадесус, намалил на 1:3.

Петнайсет минути преди последния сигнал Барса получи право да изпълни още една дузпа - този път за нарушение срещу самия Меси. Той застана зад топката, но изстрелът му прехвърли вратата, а резултатът остана непроменен.

Лео все пак се реваншира за пропуска си с попадение за крайното 4:1, секунди преди изтичането на редовното време.

Със спечелените нови 3 точки, лидерът в класирането на Ла Лига вече разполага с актив от 12 пункта - с два повече от преследвачите си в таблицата.