Аржентинецът Лионел Меси вероятно ще получи поредния си прякор след края на сезона - Рекордотрошача. Най-добрият футболист в света за последните три години заби 4 гола на “Валенсия” при разгрома 5:1 в късния неделен мач от Примера дивисион на “Ноу Камп” и по този начин вече за пети път през сезона вкарва три или повече попадения. С това той изравни най-доброто постижение за играч на каталунците. Също толкова реализира бразилецът Ромарио през 1993-1994 г., когато бе част от атомното нападение на “Барса” заедно с Христо Стоичков.

Второто си каре за отбора Меси вкара в юбилейния си мач №200 в първенството. От чужденците, обличали синьо-червения екип, повече, но с малко, има само холандецът Филип Коку - 205. Вероятно далече преди края на сезона Меси ще счупи и този рекорд. Общо за Лео това беше 16-и хеттрик за “Барселона” и втори срещу “Валенсия” след този за 3:0 на 14 март 2010 г. Три седмици по-късно Лео мушна четири гола, но в Шампионската лига, за 4:1 срещу “Арсенал”. Петия гол срещу “Валенсия” вкара появилият се като резерва Шави Ернандес.

За гостите, които поведоха на “Ноу Камп”, се разписа Пабло Пиати още в 7-ата минута, но силите на тима на Унай Емери стигнаха само за този, както по-късно се оказа, почетен гол. Мачът беше трети за двата отбора в рамките на 3 седмици, като “Барселона” надделя и в четвъртфиналите за кралската купа. (24часа)