Нападателят на Барселона Луис Суарес вкара пореден гол за отбора. Снощи каталунците обърнаха Алавес на "Камп Ноу" в мач от Ла Лига - от 0:1 до 2:1, а Луисито отбеляза първото попълнение. Второто бе дело на Лионел Меси. Суарес похвали новото попълнение Филипе Коутиньо, който дебютира за тима като титуляр в мач за първенство.

"Постигаме целите си - да победим и да вземем точките. Доволен съм, че показахме дух. Доволен съм, че успях отново да отбележа гол. Знаехме какво трябва да направим през второто полувреме, след като изоставахме с 0:1. Заслужихме си трите точки.

В случая с Умтити топката срещна ръката му и решението имало ли е умисъл или не взима съдията. Срещу мен също беше извършено нарушение за дузпа през първото полувреме, но не беше отсъдена.

Коутиньо изигра добър мач. Целият отбор е доволен от приноса му за победата", коментира Суарес.

Ернесто Валверде: Трябваше да отрежат ръката на Умтити, за да не играе с нея

"Понякога вкарваме чист гол, но не ни го признават, а друг път става обратното"