Барселона допусна грешна стъпка в гостуването си на Лас Палмас в мач от 26-ия кръг на Ла Лига. Срещата, играна на Канарските острови, завърши 1:1. Лео Меси даде преднина на "каталунците" в 21-ата минута, а в началото на втората част Джонатан Кайери изравни от дузпа.

Тимът на Ернесто Валверде изигра слаб мач и позволи разликата с втория във временното класиране Атлетико (Мадрид) да бъде скъсена на 5 точки. "Блаугранас" са с 66 пункта, докато "дюшекчиите" имат 61 пункта. Двата тима се изправят един срещу друг в неделя на "Камп Ноу".

Снимка 343098

Лас Палмас е 18-и с 20 точки.

В 8-ата минута Барселона организира първата си по-опасна атака. Меси пусна слабо подаване към Суарес, който не успя да преодолее вратаря. Малко след това Чичисола спаси опасен удар от фаул на Меси.

В 12-ата минута Ален Халилович стреля по диагонала, но не намери целта.

Усман Дембеле: Борих се много, за да играя в отбор като Барселона

"Знаех, че един ден ще съм в тим с Лео Меси"

В 21-ата минута "каталунците" излязоха напред в резултата. Меси изпълни отлично пряк свободен удар този път не остави шансове на стража на домакините за 0:1. Малко след това Халилович стреля от фаул над вратата.

В края на полувремето и Етебо опита да изравни, но ударът му бе неточен.

Втората част започна отлично за домакините. Матиас Агирегарай стреля с глава след изпълнение на корнер и нацели гредата, след което съдията посочи бялата точка. Първоначално не стана ясно защо, но впоследствие повторенията показаха, че Люка Дин е играл с ръка. Наказателният удар бе превърна в гол от Джонатан Кайери.

Снимка 343096

Този гол изглежда стъписа гостите, които цялото второ полувреме не успяха да затруднят Чичизола.

80-ата минута Усман Дембеле напредна отдясно и центрира за Суарес, който обаче от добра позиция не успя да си спре добре топката и да отправи голов удар. В шестата минута на добавеното време Дембеле също имаше възможност да се разпише, но стражът на Лас Палмас се справи и улови.