Барселона допусна грешна стъпка в Ла Лига. Каталунците завършиха наравно 1:1 при домакинството си на Кадис в мач от 24-ия кръг. И двата гола в мача паднаха от дузпи. Първо Лионел Меси откри резултата в 32-ата минута, а Алеиш Фернандес изравни минута преди края.

"Блаугранас" имат 47 точки и заемат трето място във временното класиране, докато Кадис е 14-и с 25 точки.

Кадис започна добра мача и стоеше добре на "Камп Ноу". В 10-ата минута Ледесма спаси шут от пряк свободен удар на Меси. В 18-ата минута Меси получи добро извеждащо подаване от Бускетс, но ударът на аржентинеца бе блокиран.

Малко след това вратарят на гостите улови удар на Ла Пулга, който рикошира в играч в жълто.

В 31-вата минута дойде и ключовият епизод за първата част. Педри се опита да нахлуе е наказателното поле, минавайки между двама бранители на Кадис. Иса го препъна и Барселона получи дузпа. Меси прати Ледесма в противоположния ъгъл за 1:0.

Снимка 519693

Кадис можеше много скоро да изравни. Центриране отдясно на Салви бе отклонено към непокрития Собрино, който засече с коляно отблизо, но сантиметри го разделиха от целта.

До края на първата част Педри и Гризман пратиха топката във вратата, но и двете попадения бяха отменени заради засада.

След час игра Барса бе близо до втори гол. Меси проби и пусна успореден пас за Гризман, но Ледесма успя в последния момент да чукне топката преди французина да се разпише.

Снимка 519694

В 73-тата Педри намери добре Меси в наказателното поле, но ударът от воле на аржентинеца премина над вратата.

В 89-ата минута Кадис получи дузпа за нарушение на Клеман Лангле. Зад топката застана Алеиш Фернандес и вкара за 1:1.