Суперталантът на Барселона - Ламин Ямал благодари на бившя треньор на тима Шави. Футболистът говори след спечелената от каталунците титла в Ла Лига. Това стана факт, след като вчера отборът победи Еспаньол в 36-ия кръг на Ла Лига (2:0).

Шави ръководи каталунския клуб от 2021 до 2024 г. След това Ханс-Дитер Флик пое поста старши треньор.

"Бих искал да благодаря на Шави, без него това нямаше да е възможно. Той ни даде възможност на младите играчи да дебютираме в първия отбор. Бих искал да му благодаря.

Много сме щастливи. Винаги има някои съмнения до самия край. Това е много важно за клуба и ние го постигнахме. Работя не за да вкарвам важни голове, а за моя клуб. Не ме интересува какво казват хората извън него. Фокусиран съм върху мачовете и ще продължа да правя това, което правя за моя клуб", каза Ямал.

Барселона още днес ще отпразнува 28-ата си титла с шествие

Барселона още днес ще отпразнува 28-ата си титла с шествие

То стартира в 19:00 българско време