Вчера Барселона постигна ценна победа над ПСЖ с 3:2 в първия мач между двата отбра в четвъртфиналната фаза на Шампионска лига.

Този мач ще бъде добре запомнен от коментатора и анализатора Херман Бургос поради друга причина. Оказа се, че испанският телевизионен канал Movistar Plus+ уволни Бургос след мача заради неуместен коментар към младия талант на каталунците Ламин Ямал.

Бургос е бивш вратар на националния тим на Аржентина и помощник-треньор на Атлетико Мадрид

Ямал сгреши в един момент от мача и коментаторът каза, че ако професионалният футбол не върви добре за него, винаги може да работи по светофарите.

Телевизионният канал вече официално поднесе извинението си на Ямал.

Коментарът очевидно се отнасяше за хората в затруднено положение, които стоят на светофарите и просят пари от спрелите автомобили. Заради този коментар футболистите и от двата отбора отказаха да дават изявление пред испанската телевизия след мача.

Херман Бургос също се извини, подчертавайки, че "не е имал никакво намерение да обиди Ламин Ямал, а тъкмо напротив".

От каналът увериха, че ще вземат нужните мерки, за да не се повтарят подобни инциденти, а след това съобщиха, че прекратяват незабавно договора си с Бургос. Телевизията предупреди и всички останали коментатори.

Ямал става важна част от Барселона, както и от националния отбор на Испания, като подобри няколко рекорда на ранна възраст.

Той стана най-младият футболист на Барселона и националния тим и най-младият голмайстор на Испания.

Барселона победи ПСЖ с 3:2 в мач от Шампионска лига