Актуалният шампион на Испания Барселона продължава да изнася лекции на съперниците си в Испания. Този път жертва на каталунците стана тимът на Алмерия, който си изпати повече от лошо. Барса разби скромния тим с 8:0 като гост и показа повече от добра форма седмица преди най-големия двубой на Испания, а и на Европа - Ел Класико срещу Реал (М).

Въпреки очевадното превъзходство на Барселона, победа с чак такъв резултат едва ли е била очаквана от когото и да е. Още от първите минути гостите затегнаха обръч около вратата на домакините, които рядко успяваха да пресекат някоя от многоходовите атаки на гостите.

Само в рамките на 10 минути между 17-ата и 27-ата Барса реши всичко с 3 гола. Първо Меси и Вия си раздадоха пасове с петички, за да завърши аржентинската звезда по прекрасен начин атаката на каталунците за 1:0. Само две минути по-късно Корона сбърка фатално и Иниеста удвои преднината на Барса. В 27-ата Максуел вкара трети гол за каталунците.

В 35-ата младокът Андреу Фонтас даде брилянтен извеждащ пас към Педро, който излъга Алвеш за четвърти гол. По-малко от две минути по-късно се случи ново знаменателно събитие. Лео Меси вкара своя гол номер 100 в Ла Лига и пети за своя тим от началото на мача. При 0:5 приключи и първата част.

В началото на второто полувреме Барселона продължи да атакува и показа, че няма да проявява каквато и да е милост към съперника си. В 62-ата минута резервата Боян Къркич получи пас от Меси, гардира добре топката и технично я копна покрай вратаря за 0:6.

В 68-ата Лео Меси оформи своя хеттрик, след като бе най-бърз при отбит удар на Вия и вкара за 0:7. Пак Меси пък изведе по прекрасен начин Къркич, който заби последния пирон в ковчега на слисаните домакини.