Треньорът на Барселона Ернесто Валверде няма как да не е доволен от представянето на футболистите му срещу Лион. Барса разгроми съперника с 5:1 на своя стадион "Камп Ноу" в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига. Утре каталунците ще разберят с кой отбор ще се борят за място на полуфиналите.

"Изиграхме много силно първо полувреме, а в последните 20 минути избухнахме. Спокойно можеше да водим и с повече от 2:0 преди почивката. Отборът се съвзе след като допусна гол и бързо си върна преднината. Този турнир е труден и всеки може да ти усложни живота. Но ние играхме добре и в двата мача, като в реванша просто бяхме по-ефективни в атака. Имаме сериозни амбиции в Шампионската лига. Приемаме сериозно всичко, което ни предстои, но искаме да извървим целия път докрай.

Видяхме поредния невероятен мач от Лео Меси във всяко отношение - голове, подавания, асистенции, отнемане на топката... Въпреки че сме свикнали с него, той продължава да намира начин да ни изумява. Вероятно е страхотно, че Роналдо отбеляза три гола срещу Атлетико, но Лео също бе невероятен", каза той.

Барселона разби Лион с 5:1 и се класира за 1/4-финалите в Шампионска лига

Барса се позабавлява на "Камп Ноу"! Каталунците разбиха Лион с 5:1 и се класираха на 1/4-финал в Шампионска лига!

Лионел Меси отбеляза две попадения, а по един гол добавиха Филипе Коутиньо, Жерар Пике и Усман Дембеле