Играчите на Барселона явно още не могат да се отърсят от шока, който преживяха в Париж, а поражението с 0:4 от ПСЖ се отрази на представянето на каталунците в днешната среща срещу кандидата за изпадане - Леганес.

"Блаугранас" бяха на път да стигнат до нов резил в рамките на няколко дни, след като стигнаха до измъченото 2:1, с гол на Лионел Меси от дузпа в последната минута на двубоя.

На "Камп Ноу" домакините започнаха ударно и още в 4-та минута Меси откри резултата, получайвики асистенция от Луис Суарес.

Набил Ел Жар обаче можеше да смълчи трибуните, но останал очи в очи с Тер Щеген, не успя да преодолее вратаря на каталунците.

Отново Ел Жар опита да се разпише след удар в последните секунди на първата част, но Тер Щеген извади и това положение. Вратарят обаче капитулира през второто полувреме!

В 71-та минута резервата Унай Лопес получи кълбото в наказателното поле, за да накаже ненамесилия се добре в ситуацията Щеген - 1:1!

Срамът беше налице, но за щастие на каращия вероятно последния си сезон като треньор на Барселона - Луис Енрике, и симпатизантите на тима, Неймар бе съборен в наказателното поле - дузпа! Зад топката застана Лионел Меси, който не сгреши и донесе победата на колоса с 2:1!