Гранада се изправя срещу Барселона в мач от 29-тия кръг на Примера дивисион. Срещата на стадион "Нуево Лос Карменес" започва в 21:45 часа.

Барса ще бъде без талисмана си Лионел Меси гостуването на 19-тия в шампионата.

Аржентинецът е наказан, след като получи пети жълт картон преди паузата за националните отбори. Лео получи официалното предупреждение в последните минути на срещата с Валенсия (4:2), но ще се завърне в игра за домакинството на третия Севиля в сряда.

Луис Енрике: Реал (Мадрид)? По-добре да не си отварям устата...

"Пике ще ви се стори много хрисим"

Почивка за мача довечера ще получи и Жерар Пике. "Той е важен играч и напоследък му се насъбраха много двубои", заяви треньорът на каталунците Луис Енрике. Аут за срещата са още Алейш Видал и Арда Туран, които се възстановяват от контузии.

В последния мач между двата отбора Барселона победи измъчено с 1:0 на "Ноу Камп" след гол на Рафиня Алкантара. "Чака ни труден мач. Борихме се много и в първия двубой, а сега те се нуждаят още повече от точките. Ние обаче също се нуждаем от точките", каза още Енрике.

Неймар: Мечтая за "Златната топка", но не съм обсебен

"В същото време олимпийското злато с Бразилия е най-важната ми победа"

Мачът тази вечер ще бъде само първият от общо 9-те, които трябва да изиграе Барселона през април. В това число два четвъртфинала с Ювентус в Шампионската лига, както и голямото дерби с Реал (Мадрид). "Календарът е луд, но ние дадохме всичко, за да играем в четвъртфиналите на Шампионската лига", обясни треньорът на Барса.

Гранада е на предпоследното място в първенството на цели 7 точки от 17-тия Леганес. Така пред тима има 10 срещи, обявени от ръководството като финали. "Знаем, че Барса има страхотни играчи и без Меси. Ние обаче също няма да можем да използваме важни футболисти. Трябва да бъдем концентрирани от първата минута, да дадем всичко от себе си и да се опитаме да спечелим", заяви треньорът на Гранада Лукас Алкарас. "Можем да бием Барса, вече сме го правили в предишните години, така че защо да не го сторим и сега?", добави той.

Домакините ще бъдат без полузащитника Мехди Карнела-Гонсалес, който се контузи по време на лагера на националния отбор на Мароко, докато колумбийският нападател Адриан се възстанови от мускулен проблем.